Ne postoji država na svijetu koja srazmjerno svojoj veličini ima takve sportiste

Ne postoji država na svijetu koja srazmjerno svojoj veličini ima takve sportiste

Standard

07/01/2020

16:29

Mnogo projekata, mnogo posla ali i mnogo prepreka, međutim postignuti su zadovoljavajući rezultati. Sumirajući godinu iza nas, ministar sporta i mladih Nikola Janović istakao je da je sportska oblast danas u Crnoj Gori uređenija nego ikada a da su sportisti zadovoljniji.

Mnogo projekata, mnogo posla ali i mnogo prepreka, međutim postignuti su zadovoljavajući rezultati. Sumirajući godinu iza nas, ministar sporta i mladih Nikola Janović istakao je da je sportska oblast danas u Crnoj Gori uređenija nego ikada a da su sportisti zadovoljniji. 

Podsjetiću da smo postali ubjedljivo vodeća država u regionu kada su u pitanju novčane nagrade za naše sporiste, a crnogorska Vlada je jedna od rijetkih u Evropi koja ima takve beneficije za naše sportiste. Sada smo izveli na čistac klubove i nacionalne sportske saveze koji zaista rade u interesu sporta i sportista. Takođe, ono što je posebno značajno da se kaže je da smo radili mnogo na sportskoj infrastrukturi. Podsjetiću da je adaptirano 41 sportsko igralište od formiranja Ministarstva sporta i mladih jer želimo da što veći broj djece uključimo u sport, da im obezbijedimo da to rade u boljim i adekvatnijim uslovima. Takođe, podržali smo u rekordnom iznosima po konkursu nacionalne sportske saveze. Za preko 400 talentovanih sportista opredijelili smo novac kroz sportske saveze da praktično imaju stipendije. Ono što me posebno raduje kao ministra sporta i mladih jeste podatak da u protekle nepune dvije godine imamo blizu 350 medalja u mlađim kategorijama, što je za blizu 50 odsto više nego što je ranije bio slučaj“, kazao je Janović za Novu M televiziju.

Ministar Janović ne krije zadovoljstvo zbog najviših ocjena koje je dobio njegov resor, pa čak i od laičke javnosti. 

Prija kada su takve ocjene i kada vidite da građani imaju takvo povjerenje u ono što radite. To smatram kao obavezu više, da nastavimo u istom ritmu, da nastavimo istom dinamikom i da zaista i u narednoj godini u tom polju postižemo još bolje rezultate“, istakao je Janović.

Povezani članci

Da li ste zadovoljni načinom na koji crnogorski sportisti predstavljaju svoju državu?

Ne postoji država na svijetu koja srazmjerno svojoj veličini i broju stanovnika ima takve sportiste i takve sportske rezultate. Na to sam uvijek ponosan, zato se sa posebnom brigom kao Vlada odnosimo prema našim sportistima i to ćemo raditi i ubuduće“, rekao je Janović.

Na pitanje da li mu kao nekadašnjem vrhunskom sportisti nedostaje igranje pod crnogorskom zastavom, Janović je odgovorio. 

Iskren da budem ponekad zaista nedostaje, to su neki trenuci koji će me pratiti do kraja života jer ono što sam postigao igrajući za reprezentaciju Crne Gore, predvodivši reprezentaciju kao kapiten je zaista za mene bila čast i privilegija. I dan danas se često sjećam trenutaka kada sam sa svojim saigračima osvajao medalje na najprestižnijim takmičenjima“. 

Do kraja Vašeg mandata ostalo je još nekoliko mjeseci, da li biste željeli da nastavite i da li ste se možda pokajali što ste sportsku priču nastavili na malo drugačiji način?

Nisam se nikad pokajao zbog toga, ovo je veliki izazov, odgovornost. Biti ministar u Vladi Crne Gore je čast i privilegija, sa druge strane kao što sam rekao velika odgovornost. U politici ne možete unaprijed da planirate, zato sam uvijek fokusiran samo na ono što trenutno radim“, rekao je Janović.

Postizanjem još boljih rezultata ministarstvo na čijem je čelu, doprinosi kompletnom radu Vlade, zaključuje Janović.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X