
Čovjek koji se u ponedjeljak nakon dvije godine vraća na 1. mjesto ATP liste je upisao 29. pobjedu u posljednjih 30 mečeva
Novak Đoković je neuništiv!
Čovjek koji se u ponedjeljak nakon dvije godine vraća na 1. mjesto ATP liste je upisao 29. pobjedu u posljednjih 30 mečeva, i to protiv tenisera koji ga je posljednji savladao prije početka tog niza, Marina Čilića.
Srbin je nadvisio svog velikog prijatelja u četvrtfinalu Mastersa u Parizu, i to nakon preokreta – 4:6, 6:2, 6:3.
Hrvat je u 1. setu, u kojem su obojica imala po tri brejk lopte, iskoristio jednu, poveo 5:4 i onda rutinski servisom stigao do vođstva.
Đoković je uzvratio sa 6:2, ali je momak iz Međugorja napravio brejk u 3. gemu 3. seta i nagovijestio iznenađenje.
Od njega nije bilo ništa, jer je Nole odmah uzeo servis rivalu, potom to uradio i u 8. gemu i zatim rutinski odservirao za trijumf.
Đoković će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Rodžer Federer – Kei Nišikori, koji je u toku.
Preporučeno
Ranije danas, mjesto u polufinalu su izborili Karen Hačanov i Dominik Tim. Rus je oduvao Aleksandera Zvereva (6:1, 6:2), a Austrijanac je zaustavio aktuelnog šampiona Džeka Soka (4:6, 6:4, 6:4).














