
U 20. kolu ABA lige košarkaši Budućnosti Voli dočekuju večeras u 21 sat ekipu Zadra. “Plavi” se bore za poziciju dva i prednost domaćeg terena pred plej-of, sada dijele treću poziciju sa Partizanom sa po 13. pobjeda, a tim iz Beograda ima bolji međusobni skor. Cedevita je druga sa pobjedom više i utakmicom više, Crvena zvezda je ranije obezbijedila prvo mjesto.
“Nakon skoro mjesec dana bez ABA lige u “Morač”i dočekujemo neugodnu ekipu Zadra koja je u dobroj formi i svaki meč do kraja sezone im je izuzetno važan. Takođe mi nemamo prava na grešku, moramo podići agresivnost u odbrani i odigrati bolje u napadu nego na prošlih par mečeva. Ovo je veoma bitan meč za nas kako bi prekinuli niz od 4 poraza i povratili samopouzdanje na željeni nivo”, kazao je Danilo Nikolić.
Budućnost je u prvom dijelu ubjedljivo savladala Zadar u gostima 89:69.
“Za nas je svaka utakmica do kraja sezone veoma važna i to zbog više razloga, pogotovo kada je ABA liga u pitanju. Jedan od razloga je stanje na tabeli i borba za poziciju pred plej-of, ali i zbog podizanja forme i samopouzdanja prije utakmica koje odlučuju sezonu”, poručio je Jasmin Repeša.
Preporučeno












