Crnogorski paket stigao je u Beograd. Periša Pešukić i Igor Vujačič danas su zvanično predstavljeni kao novi fudbaleri Partizana.
Doskorašnji bek Budućnosti se zahvalio bivšem klubu, kao i trenerima Branku Brnoviću i Andriji Delibašiću.
“Od malena mi je je velika želja bila da obučem dres Partizana. Radujem se dolasku u najveći srpski klub, a velika mi je čast što će me, sa klupe, predvoditi Savo Milošević“, rekao je Pešukić i dodao.
“Vjerujem da Partizan može i do i grupne faze Lige Evrope i do duple krune u Srbiji“.
Vujačić u Humsku stiže kao crnogorski reprezentativac pošto je protiv Kosova i Češke odigrao prve minute u A selekciji.
“Presrećan sam što sam došao u veliki klub. Na meni je da radim i što prije se nametnem, znam kakva je čast, ali i obaveza nositi dres Paritzana. Nadam se da ću opravdati očekivanja navijača“, rekao je 24-godišnji štoper.
Savo Milošević bio je zadovoljan dolaskom igrača iz Crne Gore.
“Želim im da u Partizanu pokažu ono što su demonstrirali u svojim klubovima. Siguran sam da će saradnja biti uspješna. Moja iskustva sa Crnogorcima su fenomenalna, bio sam i dio stručnog štaba Branka Brnovića, a kako god kome izgledalo, taj narod i državu gledam kao svoj. Po karakteru su drugačiji od ostalih, kao što u košarci imate Dinarce i Dalmatince, tako i u fudbalu Crnogorci lakše nose pritisak, a to je u savremenom sportu izuzetno bitino. Zato su i došli u Partizan“, rekao je Milošević.
Preporučeno












