Prvi teniser svijeta ima problem sa desnim koljenom, a prema informacijama Skaj Sporta, riječ je o vanzglobnoj upali tetive, koja se smatra najmanje opasnim oblikom povrede.
Upravo zbog toga Sinerova odluka da odustane od posljednjeg Gren slema sezone nije bila posljedica ozbiljne povrede, već želje da problem riješi do kraja i izbjegne rizik od pogoršanja.
Italijan se trenutno nalazi u Torinu, gdje već nekoliko dana radi sa svojim ljekarskim timom. Tretmani su počeli prošlog ponedjeljka, a narednih dana trebalo bi da bude procijenjeno da li je potrebno produžiti terapiju i kada će moći postepeno da se vrati treninzima na terenu.
Ovakva odluka omogućava Sineru da se oporavlja bez pritiska da mora biti spreman za određeni datum. Iako se povreda ne smatra ozbiljnom, prerani povratak takmičenjima mogao bi da zakomplikuje situaciju i pretvori relativno mali problem u mnogo veći.
Posebno je važna činjenica da je Siner na US Open trebalo da dođe sa malo pripreme na tvrdoj podlozi. Nakon što je drugi put zaredom osvojio Vimbldon, pokušaj da u Njujorku igra sa nedovoljno treninga i problemom sa koljenom predstavljao bi nepotreban rizik.
Zato je odluka da preskoči turnir, iako sigurno bolna, dugoročno vjerovatno najpametniji potez za prvog igrača svijeta.
Za sada nema preciznog datuma njegovog povratka. Sve će zavisiti od reakcije koljena na terapije i postepenog povećavanja opterećenja.
Prve procjene ukazuju da bi Siner mogao da se vrati tokom azijske turneje, a kao moguće destinacije pominju se Peking i Šangaj krajem septembra.
Preporučeno
Ipak, glavni cilj biće da se potpuno oporavi i spreman dočeka završnicu sezone, odnosno ATP finale u Torinu.















