
Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u finale plej-ofa ABA lige, a Jasmin Repeša je na pres konferenciji nakon meča jasno istakao da je cilj – titula.
Hrvatski stručnjak je veliku pobjedu u Draženovom domu posvetio velikom broju navijača koji su otputovali u hrvatsku prijestonicu kako bi pružili podršku momcima u plavom.
“Odakle krenuti, da li od igrača koji su napravili sve da dođu do finala. Čestitke od srca. Čestitke navijačima, njima poklanjamo ovu pobjedu. Došli su u velikom broju, time se vidi šta ovo znači za Budućnost, za Podgoricu i za Crnu Goru. Čestitke i domaćinu na sjajnoj orgnizaciji. Cedevita je još jednom pokazala da je gospodski klub“, rekao je Repeša.
Loš početak je unio blagu nervozu u redove Budućnosti, ali su se na krilima Goge Bitadze probudili i uspjeli da slave.
“Nismo dobro počeli, nismo se prilagodili kriterijumu suđenja. Cijelo prvo poluvrijeme smo imali problema sa njihovim ofanzivnim skokom, trčanjem, imali smo super rezultat s obzirom na sve. U nastavku borba na jednu loptu, mislim da smo ipak zasluženo prošli u finale“, jasan je iskusni stručnjak.
U reprizi finala Budućnost će igrati protiv Crvene zvezde.
Preporučeno
“Naš cilj nije finale, već titula. Čekaju nas mečevi sa sjajnim timom, koji je imao samo jedan poraz. To je, međutim, prekrasan izazov. Branimo titulu i moramo napraviti sve da navijači budu zadovoljni i da ovaj projekat ide dalje“, zaključio je Jasmin Repeša.












