
„Kraljevski klub“ pristao na zahtev svog najboljeg fudbalera i obećao mu bonuse od još dva miliona evra
Preporučeno
Kristijano Ronaldo je uspio da od Reala izboksuje astronomsku platu za novi ugovor. Portugalac će u narednu sezonu ući s primanjima od 30 miliona eura, što je za devet više od godišnjih prihoda koje je imao. I sve to je uspio sa pune 33 godine.
Ono što je natjeralo predsjednika Florentina Pereza na ovakav potez jeste 15 golova koje je postigao Kristijano Ronaldo ove godine, a 42 u čitavoj sezoni. I većina tih golova bili su odlučujući, to jest donosili su pobjedu Realu. Klub mu je omogućio i bonus od još dva miliona eura, pa njegova plata može da izađe na čitavih 32 miliona!
Važno je istaći da su Kristijano Ronaldo i Real u ugovoru samo promijenili onaj dio koji se tiče finansija, dok vremenski okvir, to jest trajanje vjernosti do 2021. godine nije mijenjan. To znači da bi Portugalac trebalo sada i materijalno da bude miran, te da vrhunski fudbal pruža do svoje 36. godine.












