Škerović: Jedna pobjeda veliki uspjeh za crnogorsku košarku

Škerović: Jedna pobjeda veliki uspjeh za crnogorsku košarku

Standard

02/07/2019

07:50

Košarkašice Crne Gore nijesu uspjele da se plasiraju u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Letoniji i Srbiji. Izabranice Jelene Škerović izgubile su sinoć od Velike Britanije u Rigi.

Košarkašice Crne Gore nijesu uspjele da se plasiraju u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Letoniji i Srbiji. Izabranice Jelene Škerović izgubile su sinoć od Velike Britanije u Rigi.

Selektorka, međutim, nije nezadovoljna.

Bilo je teško, ali mi smo im na početku dozvolili lake šuteve pa su one stekle dosta samopouzdanja da bi kasnije pogađale preko ruke. Primakli smo se na minus pet u trećoj četvrtini, nakon čega smo napravili neke loše odluke u odbrani uz to nesportski faul i izgubljene lopte. To su sve momenti za neku detaljnu analizu, ali svaka čast djevojkama na svemu“, istakla je Škerović.

Povezani članci

“Crvene” su šampionat završile na 12. mjestu sa jednom pobjedom i tri poraza. Cilj je ispunjen, a osim toga stekle su iskustvo igranja protiv najjačih selekcija.

Pobjeda nad Češkom pokazatelj je da ima kvaliteta i trebalo bi da bude podstrek za sve djevojke da što više rade i treniraju.

Hvala svima u Crnoj Gori koji su navijali za nas, puno nam je značilo. Potrudile smo se, dale maksimum i mislim da je ta jedna pobjeda veliki uspjeh za žensku košarku u našoj zemlji. Mislim da smo napravile uspjeh. I protiv Britanije smo dugo bile tu, ali falilo nam je snage što je prouzrokovalo da nam fali i koncentracije u finišu. Hvala djevojkama za borbu i za sve što su pružile“, poentirala je Jelena Škerović.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X