Sumnja se da je vlasnik Lestera poginuo

Sumnja se da je vlasnik Lestera poginuo

Standard

28/10/2018

10:32

Vlasnik Lestera Višaj Šrivadanaprabha (60) navodno je poginuo u helikopterskoj nesreći u subotu uveče.

Vlasnik Lestera Višaj Šrivadanaprabha (60) navodno je poginuo u helikopterskoj nesreći u subotu uveče.

Njegov helikopter srušio se nakon poletanja u blizini “King Pauer stadiona” poslije remija Lestera sa Vest Hemom (1:1).

Za BBC je potvrđeno iz porodice da je Šrivadanaprabha bio u helikopteru, a neki manji portali su prenijeli da je 60-godišnjaku iz Tajlanda konstatovana smrt poslije teške povrede kičme i opekotina trećeg stepena.

“Helikopter je poletio u 20.30, ali je nakon nekoliko minuta izgubio kontrolu i srušio se u park E – klupski parking na oko 300 metara od stadiona”, prenio je “Skaj sports”.

Međutim, još nije poznato da li je jedno od tri izvučena tijela upravo predsjednikovo, pošto se klub nije oglasio po tom pitanju, kao ni engleski mediji. Pored njega su u letjelici navodno bili njegova kćerka i pilot.

“Pomažemo organima reda u Lesteru i hitnim službama u suočavanju sa incidentom kod ‘King Pauer stadiona’. Klub će se ponovo oglasiti kada budu uspostvaljene detaljnije informacije”, saopštile su “lisice” poslije incidenta.

Mediji demantuju da su u helikopteru bili Višajev sin, koji je potpredsjednik kluba, kao i sportski direktor Džon Radkin.

Šrivadanaprabha je od 2010. na čelu Lestera, kluba koji je u sezoni 2015/2016. napravio jedno od najvećih iznenađenja u istoriji fudbala osvajanjem Premijer lige.

Tajlanđanin je tada nagradio fudbalere sa 19 BMW i8 vrijednih po 100.000 funti. U maju 2017. je kupio još jedan klub, belgijski Leven.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X