Težak poraz “ajkula” za kraj sna o medalji

Standard

12/01/2024

21:31

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je deklasirala i eliminisana u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Bolja od “ajkula” je bila Italija koja je slavila 14:8.

Naša selekcija će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta na EP, u nedjelju je rival Rumunija.

UŽIVO:

7:13 – Gol Fondelija, pa Velota, Italija bez problema čuva prednost i ide ka polufinalu.

7:11 – Gol Đura Radovića za minus pet, upisao se potom i Vujović. Sada je minus četiri.

Počela je posljednja četvrtina.

Kraj treće četvrtine, Italija ima plus šest – 11:5.

5:11 – Ećenike je pogodio, onda i Di Soma – “ajkule” su nemoćne već četvrtinu i po.

5:9 – Konačno gol naše selekcije, Đuro Radović je pogodio iz peterca, ali je Du Fulvio kasnije matirao Tešanovića za 9:5.

Počela je treća četvrtina.

Italija ima četiri gola prednosti na poluvremenu – vodi 8:4 nakon što je drugu četvrtinu riješila u svoju koristi 5:0.

4:7 – Još jednom Di Soma, Italija ide na plus tri nakon serije 4:0.

4:6 – Vodi Italija, prvi put ima dva gola prednosti poslije golova Brunija i Di Some.

4:4 – Di Soma je donio izjednačenje Italijanima.

Počeo je drugi period.

Kraj prve četvrtine, Crna Gora vodi 4:3.

4:3 – Prvi pogodak Mršića za novu prednost “ajkula”.

3:3 – Spaić je bio strijelac, Crna Gora je drugi put povela, ali je poravnao Ećenike.

2:2 – Preokret Italijana, koji su poveli nakon pogotka Marcijalija, ali je odmah poravnao Matković.

1:1 – Prvi gol na meču je postigao Ukropina, uzvratio je Veloto.

Počela je utakmica u bazenu na Savi.

Najava meča:

Veliki ispit je pred crnogorskim vaterpolistima.

“Ajkule” od 20.15 igraju protiv Italije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva i žele da se prvi put od januara 2020. godine nađu u polufinalu najvećih takmičenja.

Crna Gora je imala jake provjere u grupi, pobjeđivala je na peterce Francusku i Hrvatsku, poraz je doživjela u duelu sa Italijom, što joj je bilo dovoljno za treće mjesto.

Naš tim je potom u osmini finala eliminisao Njemačku i plasmanom u četvrtfinale osigurao odlazak na Svjetsko prvenstvo u Dohi koje počinje 5. februara.

Ako prođe Italijane, Crna Gora će u polufinalu u nedjelju igrati sa Španijom koja je danas lako savladao Rumuniju (24:7).

Drugi polufinalni par čine Mađarska i Hrvatska.

Mađari su na peterce izbacili Srbiju (15:14), a hrvati bili ubjedljivi protiv Grčke – 13:8.