(VIDEO) Debakl Orlanda, čudesni preokret Denvera

(VIDEO) Debakl Orlanda, čudesni preokret Denvera

Standard

17/04/2019

08:31

Nakon sjajne partije u prvom meču Orlando je doživio debakl u drugom protiv Toronta (82:111) koji je izjednačio na 1:1 u seriji.

Nakon sjajne partije u prvom meču Orlando je doživio debakl u drugom protiv Toronta (82:111) koji je izjednačio na 1:1 u seriji.

Nikola Vučević se uklopio u sivilo “magije” i meč je završio sa samo šest poena, a imao je i šest skokova i tri asistenija.

“Reptorsi” koji su od samog starta imali ubjedljivu prednost letjeli su na krilima sjajnog Kavaja Lenarda sa 37 poena i po četiri skoka i asistencije, dok je Kajl Lauri ubacio 22.

Povezani članci

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Aron Gordon sa 20 koševa, Terens Ros je doda 15, a Evan Furnije deset.

Preokret za pamćenje ispisao je Denver koji je takođe izjednačio na 1:1 u seriji protiv San Antonija (114:105). U dva navrata su “sparsi” imali +19, tokom druge i treće četvrtine, ali “nagetsi” nijesu odustajala. Heroj čudesnog povratka bio je Džamal Marej. On je do posljednje četvrtine bio na nuli, ali je onda eksplodirao i ubacio 21 koš (24 ukupno).

Zgrabio sam ga i rekao mu: ‘Opusti se, toliko pritiskaš sebe, svaki šut ti je kao kraj svijeta sada. Vjerujem u tebe, volim te, samo izađi i igraj’. Bilo je divno vidjeti šta je poslije toga uradio“, rekao je trener Majkl Meloun nakon meča.

Nikola Jokić je ispratio Mareja sa 21 poenom, 13 skokova i osam asistencija.

Porltand je deklasirao Oklahomu (114:94) i poveo 2:0 u seriji. Si Džej Mekalum je bio najbolji u redovima pobjednika sa 33 poena i osam skokova, dok je Demijan Lilard ubacio 29.

 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X