
Juventus stekao šest bodova prednosti poslije sedam kola
Juventus je sedam puta zaredom prvak Italije, a već sada se čini da ga ništa ne može zaustaviti na putu ka osmom skudetu.
“Stara dama” je u derbiju 7. kola savladala najbližeg pratioca Napoli sa 3:1 i pobjegla mu šest bodova.
Gosti su poveli u 10. minutu golom Drisa Mertensa, ali je onda proradio tandem Kristijano Ronaldo – Mario Mandžukić.
Slavni Portugalac je u 26. minutu savršeno asistirao Hrvatu, koji je u 49. preokrenuo kada je zakucao loptu nakon što je CR7 pogodio stativu.
Ubrzo je Mario Rui dobio drugi žuti karton, a Leonardo Bonući u 76. minutu dočekao loptu na drugoj stativi i rutinski je smjestio u mrežu, nakon što je Ronaldo šutirao glavom.
Kolo je otvorio uzbudljivi Derby della Capitale, u kojem je slavila Roma sa 3:1 i napravila veliki korak ka vrhu tabele.
„Vučica“ je povela u 45. minutu golom petom Lorenca Pelegrinija nakon velike greške odbrane Lacija.
„Revanširao“ se Federiko Fasio, koji je u 67. minutu pokušao da dribla Ćira Imobilea, a on mu oteo loptu i poravnao na 1:1.
Izjednačenje nije dugo trajalo, jer je već u 71. minutu Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca sa 17 metara savladao Tomasa Strakošu.
Fasio se u 86. minutu iskupio za grešku kod izjednačujućeg gola i postavio konačnih 3:1.
Svih 90 minuta za Lacio je igrao Adam Marušić.
Preporučeno
Od 18 časova igraju aktuelni šampion i vicešampion, tj. dva tima koja su i ove sezone na vrhu Serije A – Juventus i Napoli.
















