(VIDEO) Son ranio građane, Liverpul odškrinuo vrata polufinala

(VIDEO) Son ranio građane, Liverpul odškrinuo vrata polufinala

Standard

09/04/2019

20:56

Vratila se Liga šampiona, a na otvaranju četvrtfinala slavili su Totenhem i Liverpul. Na evropskom debiju Vajt Hart Lejna “pijevci” su savladali Mančester siti, dok su “redsi” na Enfildu u prvom dijelu sredili Porto.

Vratila se Liga šampiona, a na otvaranju četvrtfinala slavili su Totenhem i Liverpul. Na evropskom debiju Vajt Hart Lejna “pijevci” su savladali Mančester siti, dok su “redsi” na Enfildu u prvom dijelu sredili Porto.

Heroj Totenhema koji je upisao veoma važnu pobjedu pred revanš, ali i za samopouzdanje bio je Hong Min Son koji je ponovo spasio ekipu Maurisija Poketina. Sjajni napadač je nakon solo akcije pogodio u 78. minutu za erupciju na tribinama.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio domaćin. Nakon brze akcije Rouz je centrirao, ali je volej Dele Alija završio preko gola. A, onda muk. Nakon šuta Sterlinga Rouz je igrao rukom, a Kajpers nakon pregledavanja snimka donio ispravnu odluku i pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Kun Aguero, čovjek koji je dao 15 golova na posljednjih 15 utakmica u svim takmičenjima. I promašio. Njegovu namjeru sjajno je pročio Ugo Ljoris. Francuskom golmanu je ovo bio treći odbranjeni penal u 2019. godini. Mnogo opasniji je bio Totenhem u prvom dijelu, a u igri Sitija se osjećao izostanak Sanea, De Brujnea i Bernarda Silve.

https://twitter.com/KamleOfficial/status/1115719815279329280

“Sparsi” su drugi dio otvorili furiozno. Prvo je Son imao šansu, a onda još jedan hladan tuš. Ponovo je stradao zglob Harija Kejna koji je morao van. Uticalo je to na igru Totenhema sve do pomenutog 78. minuta. Son se uvukao iza leđa Delfa, izgledalo je u prvi mah da mu je lopta pobjegla, ali je uporni Koreja stigao, prevario beka Sitija i “probušio” Edersona. Za veliki trijumf Totenhema i sjajan rezultat pred revanš u Mančesteru.

Keita i Firmino smirili Porto

A, u Liverpulu rutinsko odrađivanje posla. Već nakon prvih 45 minuta četa Jirgena Klopa imala je 2:0.

 

Igrao se peti kada je Keita uz devijaciju pogodio za 1:0 na asistenciju Firmina. I upravo je ta asistencija bila naznaka da bi ovo moglo da bude veče Brazilca. Nije se Porto zatvorio, naprotiv, imao je svojih šansi. Najbolje je propustio Marega, ali je kazna stigla u 26. minutu. Firmino je se našao u pravo vrijeme na pravo mjesto i savršen pas Arnolda samo ubacio u praznu mrežu. Nakon toga kontrolisao je Klopov tim utakmicu, nije se puno otvarao jer je Marega bio izuzetno opasan.

Sigurno će u revanšu Porto dati sve od sebe kako bi zakomplikovao situaciju. Ali, biće to pakleno težak posao, jer je Liverpul večeras jasno stavio do znanja svima da bi ove sezone mogao da ide do kraja.

 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X