
Legendarni srpski fudbaler Siniša Mihajlović, u trenutku kada se oporavlja od leukemije, vodio je meč između njegove Bolonje i Verone (1:1).
Preporučeno
Kako su prenijeli italijanski mediji, Mihajlovićev dolazak u Veronu iznenadio je fudbalere Bolonje kako bi im ispunio obećanje, dato prije 40 dana kada je krenuo sa liječenjem.
“Obećao sam da ću biti sa vama. I ovdje sam. Za neke sam budala što sam izašao iz bolnice. Ipak, želio sam da budem ovdje“, rekao je Mihajlović i izazvao suze kod svojih izrabranika
Izjava harizmatičnog stručnjaka govori da je na svoju ruku, odnosno protiv savjeta doktora, odlučio da napusti bolnicu i ispuni obećanje – prvo, jer je glavno ono da će na kraju pobijediti bolest.
Sa druge strane poznati italijanski ljekar Sante Tura smatra da je povratak Mihajlovića dobar znak na putu ka oporavku, ali i da je u ovoj situaciji neophodan veliki oprez.
Tura, bivši direktor Instituta u Bolonji gdje se liječi Mihajlović, kaže da je Miha pokazao snagu što je otputovao u 145 kilometara udaljeni grad kako bi vodio svoje igrače na startu Serije A.
“Činjenica da su mu doktori dali dozvolu znači da postoji pozitivan odgovor organizma. Jasno je da će, kao i svaki pacijent koji je napustio bolnicu, morati da poštuje određene stvari. Biće praćeno sve“, rekao je Tura, a prenosi Medijaset.
Tura dodaje da bolest i dalje mora da se drži pod kontrolom.
“Sigurno je da u ovom stanju mora da prođe barem još jedan tok liječenja i zato slijedi hospitalizacija, odnosno vjerovatno je rješenje transplatacija koštane srži. Medicina je napredovala ovih godina, lako je naći donora, jer je dovoljno 50 odsto kompatibilnosti“, poručio je on.












