Audi opozvao 1,1 miliona automobila zbog rizika od požara

Audi opozvao 1,1 miliona automobila zbog rizika od požara

Standard

29/04/2018

08:53

Njemački Audi opet je opozvao automobile sa benzinskim 2,0 TFSI motorom zbog problema sa pumpom hladnjaka.

FOTO: Wallpapers

Njemački Audi opet je opozvao automobile sa benzinskim 2,0 TFSI motorom zbog problema sa pumpom hladnjaka.

Zbog postojanja opasnosti da bi pumpa rashladne tečnosti mogla da prouzrokuje požar izazvan vlagom ili začepljenje, Audi je opozvao 1,1 miliona vozila širom svijeta.

Servisna akcija odnosi se na modele A5 proizvedene 2013-2017, Q5 iz 2013-2017, A4 2013-2016. i A6 2012-2015, prenosi b92.net.

Povezani članci

Audi je i prošle godine pokušavao da riješi ovaj problem doradom softvera, koja je trebalo da osigura prekid dovoda struje pumpi u slučaju začepljenja ili neispravnog rada, međutim, očigledno ta metoda nije bila uspješna.

Nije bilo prijavljenih saobraćajnih incidenata ili nesreća uzrokovanih ovim problemom, ali u Audiju sumnjaju da bi osim vlage, grešku i pregrijavanje ove komponente moglo da uzrokuje i začepljenje.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X