”Pandemija je završena. I dalje imamo problem sa kovidom i mnogo radimo na tome da ga riješimo. Ali, pandemija je gotova. Ako ste primijetili, više niko ne nosi maske. Djeluje da su svi dobro i mislim da se stvari mijenjaju”, izjavio je Bajden u intervjuu sa emisiju 60 minuta na SiBiEsu (CBS).
Broj umrlih od kovida je smanjen u odnosu na početak Bajdenovog mandata, kada je umiralo i do 3.000 ljudi dnevno. Sada su dostupnije i vakcine i ljekovi protiv kovida.
Ali, i dalje dnevno umire oko 400 ljudi, prema podacima Centara za prevenciju i kontrolu bolesti (CDC).
Bajden je takođe imao kovid, i to dva puta uzastopno.
Prvi put se zarazio krajem jula, izašao iz karantina poslije sedam dana i potom ponovo bio pozitivan na testu. Njegova supruga Džil je koronavirus dobila u avgustu.
Bajdenovi simptomi bili su blagi i on je izjavio da je to dokaz koliko su se tokom njegovog mandata poboljšali načini liječenja kovida.
Preporučeno
Predsjednik SAD je ranije tražio od Kongresa da odobri 22,4 milijarde dolara za potencijalni novi talas zaraze na jesen.














