Bilans pucnjave u sinagogi: 11 mrtvih, šestoro povrijeđenih

Bilans pucnjave u sinagogi: 11 mrtvih, šestoro povrijeđenih

Standard

28/10/2018

07:16

Napadač Robert Bouvers (46) koji je pucao u sinagogi u Pitsburgu ubio je najmanje 11 osoba, dok je šest ranio, saopštile su lokalne vlasti.

FOTO: Tviter

Napadač Robert Bouvers (46) koji je pucao u sinagogi u Pitsburgu ubio je najmanje 11 osoba, dok je šest ranio, saopštile su lokalne vlasti.

On je ušao u sinagogu u Pitsburgu i otvorio vatru na prisutne, a zvaničnici su izjavili da je 11 osoba nastradalo. Američki mediji prenose da je više od 10 ljudi ranjeno, uključujući šestoricu policajaca.

Zvaničnici su saopštili da su među ranjenima i četiri policajaca.

Povezani članci

U napadu je poginulo 11 osoba“, izjavio je direktor javne bezbjednosti Pitsburga Vendel Hajriš na konferenciji za novinare i dodao da nema djece među žrtvama.

Hajriš je dodao da je ranjeno šest osoba, među kojima četiri policajca.

Zvaničnici su izjavili i da se napadač predao i da je ranjen u razmjeni vatre sa policijom. On je pritvoru i identifikovan je kao Robert Bouvers (46).

CNN je prenio da je tokom pucnjave imao antisemitske izjave i da je otvorio vatru uz povike “svi Jevreji moraju da umru”.

Napad se dogodio kod sinagoge “Drvo života” (Tree of Life) dok su vjernici bili okupljeni na redovnoj službi za šabat gdje je istovremeno bio održan obred davanja imena jednoj bebi.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X