Dogovor s Rusijom na stolu? Rute iz Vašingtona: Lopta je sad kod Putina

Dogovor s Rusijom na stolu? Rute iz Vašingtona: Lopta je sad kod Putina

Standard

25/04/2025

08:22

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute, nakon razgovora s američkim predsjednikom Donaldom Trampom, rekao je da su članice saglasne u tome da je Rusija dugoročna prijetnja savezu, prenosi dpa.

“Svi smo u NATO-u saaglasni da je Rusija dugoročna prijetnja NATO teritoriji – cjelokupnom euroatlantskom području”, rekao je Rute nakon sastanka u Bijeloj kući.

Upitan o mogućnosti dogovora između Rusije i Ukrajine, bivši nizozemski premijer rekao je da je trenutno “nešto na stolu”, no da je lopta sada na ruskom terenu.

Generalni sekretar NATO-a uvjeren je da će SAD predvoditi napore za završetak rata u Ukrajini.

“Ne vidim situaciju u kojoj SAD odlaze. Vidim situaciju u kojoj se pod vodstvom predsjednika Trampa ovo može dovesti pozitivnom kraju, a to je veoma važno”, kazao je Rute. NATO čelnici sastaće se krajem juna u Hagu.

Izvor (naslovna fotografija): EPA-EFE

Ostavite komentar

Komentari (0)

X