Eksplozije u Rusiji, gori skladište municije

Eksplozije u Rusiji, gori skladište municije

Standard

27/04/2022

07:26

63. je dan ruske invazije na Ukrajinu.

Zasad nema novih informacija o zapaljenom skladištu municije pored ruskog grada Belgoroda.  Reagionalni guverner Vjačeslav Gladkov tek je ranije rekao da nitko od civila nije stradao. Skladište se nalazi kod sela Staraja Nelidovka, deset kilometara vazdušne linije od Belgoroda.

U ruskom gradu Belgorodu, oko 40 km sjeverno od ukrajinske granice, čulo se više eksplozija, prema lokalnim fukcionerima.

U aplikaciji Telegram, regionalni guverner Vjačeslav Gladkov rekao je da ga je u srijedu oko 03:35 po lokalnom vremenu probudio zvuk eksplozije. Naveo je da je dok je pisao svoju objavu na društvenim mrežama čuo još tri glasna udaranja.

Gladkov je kasnije objavio kako preliminarni izvještaji pokazuju da je u jednom seoskom naselju gori skladište municije, te da “nisu zabilježene žrtve među civilnim stanovništvom”.

Izvor (naslovna fotografija): Tanjug/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Ostavite komentar

Komentari (0)

X