Haradinaj: Malta je uvek podržavala Kosovo

Haradinaj: Malta je uvek podržavala Kosovo

Standard

06/03/2019

16:46

Premijer Kosova Ramuš Haradinaj ocijenio je danas da je Malta prijateljska zemlja koja je uvijek podržavala Kosovo u svim fazama i međunarodnim procesima.

Premijer Kosova Ramuš Haradinaj ocijenio je danas da je Malta prijateljska zemlja koja je uvijek podržavala Kosovo u svim fazama i međunarodnim procesima.

 

Posle susreta sa ministrom spoljnih poslova Malte Karmelom Abelom u Prištini, Haradinaj je rekao da su kosovske vlasti sa Maltom uvijek imali korektne prijateljske odnose.

Povezani članci

“Danas je dobra prilika da ponovimo naše opredjeljenje za dalje unapređenje međusobne saradnje, posebno u trgovinskoj i kulturnoj razmjeni”, rekao je Haradinaj, a prenosi Vlada Kosova.

Abela je izjavio da će Malta nastaviti da podržava Kosovo na njenom evropskom putu i učlanjenju u međunarodne organizacije i istakao značaj jačanja ekonomskog, kulturnog i trgovinskog partnerstva.

Šefa malteške diplomatije je primio i predsjednik Skupštine Kosova Kadri Veselji, dok je u susretu sa ministrom spoljnih poslova Kosova Bedžetom Pacolijem potvrđen stav Malte da će uvijek biti uz Kosovo, podržavati ga u procesu liberalizacije viza i integracije u EU.

Malteški ministar je sa ministrom finansija Kosova Bedrijom Hamzom potpisao sporazum o izbegavanju dvostrukog oporezivanja.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X