Jemen: Pobunjenici ubili Abdulaha Saleha

Jemen: Pobunjenici ubili Abdulaha Saleha

Standard

04/12/2017

13:59

Jemenska pobunjenička grupa Huti raznijela je kuću bivšeg predsjednika te zemlje Abdulaha Saleha. U tom napadu on je ubijen, što je potvrdila Salehova partija.

Jemenska pobunjenička grupa Huti raznijela je kuću bivšeg predsjednika te zemlje Abdulaha Saleha. U tom napadu on je ubijen, što je potvrdila Salehova partija.

Saleh je ranije bio na strani pobunjenika, koji sada drže pod kontrolom glavni grad Sanu, ali je kasnije promijenio stranu, navodi arapska redakcija Sputnjika.

Portparol vojske šiitskih Huti pobunjenika Jahja al Mehdi izjavio je za taj portal da je bivši predsjednik Jemena Ali Abdulah Saleh ubijen, potvrđujući time raniji izvještaj iranskog medija “Alalam reports”.

Zvaničnik jemenske vojske takođe je potvrdio da je Saleh ubijen.

Povezani članci

Nešto kasnije i stranka na čijem čelu je bio Saleh potvrdila je tu informaciju, a na društvenim mrežama se pojavio snimak na kom se navodno vidi Salehovo tijelo, koje pokušavaju da umotaju u prostirku.

Samo lice ubijenog koga pobunjenici vuku i pokrivaju je skriveno.

Vijest o pogibiji Saleha došla je svega nekoliko minuta nakon što su pobunjenici objavili da su raznijeli Salehovu kuću u glavnom gradu Jemena Sani.

Saleh je već jednom bio meta napada, 2011. kada je ranjen u napadu na njegovu palatu. Operisan je u Saudijskoj Arabiji gdje su mu izvađeni šrapneli iz glave i vrata. Nedugo nakon toga sišao je s vlasti, na kojoj je bio 33 godine.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X