Konačno dobre vijesti iz Italije: U Lombardiji prvi znaci posustajanja pandemije

Konačno dobre vijesti iz Italije: U Lombardiji prvi znaci posustajanja pandemije

S Rastoder

16/03/2020

16:41

Sjeverna italijanska regija Lombardija, u kojoj je veliki broj oboljelih od koronavirusa, pokazuje prve znakove usporavanja širenja zaraze, izjavio je danas guverner Atilo Fontana.

Na ovom području nalazi se i Milano, a do sada je u Lombardiji od koronavirusa umrlo 1.218 ljudi.

Iako je iz Lombardije čak 205 od 368 osoba koje su umrle u samo jednom danu, sa subote na nedjelju, guverner Lombardije smatra da ima razloga za optimizam, jer podaci pokazuju da se virus širi sporije nego prije nekoliko dana. 

“Povećanje broja novih slučajeva nije tako dramatično kao što je bilo prije dva-tri dana. Nadajmo se da se radi o preokretu trenda. Kažem to u poluglasu, ovo bi mogao biti početak silazne putanje”, kazao je Fontana za strane medije.

Dodao je da vjeruje da bi ograničenje kretanja ljudi, uvedeno 8. marta, trebalo donijeti dobre rezultate.

Prvi slučajevi koronavirusa u Italiji pojavili su se 20. februara u malom gradu u Lombardiji, udaljenom 60 kilometara od Milana.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X