Kosovo: Imamo dokaz da Liberija nije povukla priznanje

Kosovo: Imamo dokaz da Liberija nije povukla priznanje

Standard

22/06/2018

16:09

Ministarstvo spoljnih poslova Kosova odbacilo je kao netačne tvrdnje predstavnika vlasti u Beogradu da je Liberija povukla priznanje nezavisnosti Kosova.

Ministarstvo spoljnih poslova Kosova odbacilo je kao netačne tvrdnje predstavnika vlasti u Beogradu da je Liberija povukla priznanje nezavisnosti Kosova.

Kosovsko ministarstvo je kao dokaz postavilo link na zvaničnoj internet-stranici Ministarstva spoljnih poslova Liberije.

Na toj stranici pod datumom 22. 6. 2018. godine objavljeno je da “Liberija potvrđuje diplomatske veze s Kosovom”. 

Povezani članci

Vlada Republike Liberije odbija navode u nekim međunarodnim i društvenim medijima o ukidanju diplomatskih odnosa sa Kosovom“, stoji u tom saopštenju. 

U saopštenju se dodaje da je Liberija jedna od prvih zemalja koje su priznale suverenitet Kosova 30. maja 2008. posle proglašenja nezavisnosti i ostaje privržena zajedničkom saopštenju o uspostavljanju diplomatskih odnosa.

Dvije zemlje nastavljaju da uživaju uzajamno povjerenje i prijateljstvo“, navodi se u saopštenju. 

Izjava Ministarstva spoljnih poslova Liberije je ubjedljiv dokaz protiv lažnih vijesti i divlje propagande Srbije protiv Kosova, kao što je to bio slučaj i u vezi sa Gvinejom Bisao, Ganom i drugim državama“, navodi se u saopštenju kosovskog Ministarstva spoljnih poslova. 

U noti piše da će ta odluka ostati na snazi sve do okončanja pregovora pod pokroviteljstvom EU o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine. Liberija je priznala Kosovo na osnovu saznanja da Beograd nije spreman da pregovara s južnom pokrajinom, navodi se u noti koja je predstavljena na konferenciji za novinare Dačića i Miltona Findlija. 

 

Ostavite komentar

Komentari (0)

X