Mekdonalds prodaje svoje restorane u Rusiji

Mekdonalds prodaje svoje restorane u Rusiji

StandardIT

16/05/2022

14:55

Američka kompanija brze hrane Mekdonalds (McDonald's) je danas saopštila da počinje prodaju svog poslovanja u Rusiji, koje uključuje 850 restorana sa 62.000 zaposlenih ukazavši na humanitarnu krizu izazvanu invazijom na Ukrajinu.

Kompanija sa sjedištem u Čikagu objavila je početkom marta da privremeno zatvara svoje restorane u Rusiji, ali da će nastaviti da plaća zaposlene.

Danas je saopšteno da će tražiti da ruski kupac unajmi radnike i plaća ih sve dok se prodaja formalno ne zatvori.

Dok pronađe kupca za svoje restorane, Mekdonalds je saopštio da će ukloniti žute lukove i druge simbole i znakove sa imenom kompanije.

Prvi Mekdonalds u Rusiji otvoren je u Moskvi prije više od tri decenije, ubrzo nakon pada Berlinskog zida. Bio je to simbol ublažavanja hladnoratovskih tenzija između SAD i Sovjetskog Saveza.

Izvor: beta

Ostavite komentar

Komentari (0)

X