
Građevinski radnici ostali su zatečeni kada su, renovirajući jednu staru zgradu u američkom gradu Valdosti, u zidu pronašli oko 1.000 ljudskih zuba. Bili su ugrađeni u zid na drugom katu poslovne zgrade izgrađene davne 1900. godine.
Preporučeno
Gradske vlasti odmah su počele istragu o ovom neobičnom otkriću. Historičari pak tvrde da je u zgradi početkom 20. stoljeća neko vrijeme bila zubarska ordinacija koju je vodio Klarens Vitington.
Nakon njega, posao je preuzeo Dr. Lester G. Jumas (Youmas), koji je tamo radio do 30-ih godina prošloga stoljeća.
– Ne možemo pronaći nikoga od njegove porodice da nam da više informacija, ali pokušavamo složiti ovu slagalicu – rekao je historičar Hari Evans.
Dodaje i kako ovo nije prvi put da su u zidu neke zgrade pronađeni zubi jer već ranije ova je pojava zabilježena u Džordžiji, piše ”The Sun”.
– Biće zanimljivo na tim zubima raditi DNK testove. Nisam šokiran otkrićem, najviše me zanima koji je to zubar radio, kada i zašto – kaže Evans.
{youtube}_tMzVWW7LSM{/youtube}












