Nokaut SAD jednom odlukom – sunovrat u Moskvi

Nokaut SAD jednom odlukom – sunovrat u Moskvi

Standard

09/08/2018

18:00

Ruska rublja i akcije domaćih kompanija na Moskovskoj berzi su u padu zbog novih američkih sankcija toj zemlji.

Ruska rublja i akcije domaćih kompanija na Moskovskoj berzi su u padu zbog novih američkih sankcija toj zemlji.

Sunovrat rublje je uslijedio nakon što je zvanični Vašington saopštio da će uvesti nove sankcije Moskvi zbog navodne upotrebe nervnog otrova protiv bivšeg ruskog tajnog agenta i njegove kćerke u Velikoj Britaniji.

Rublja je pala na 66 rubalja za dolar, što je najniži nivo od kraja 2016. godine, dok je za jedan euro bilo potrebno 77 rubalja, prvi put od 16. aprila ove godine, prenosi agencija Rojters.

Povezani članci

Akcije ruskih kompanija na Moskovskoj berzi su takođe u padu, pri čemu su se dionice Aeroflota jutros stropoštale za 8,7 odsto, Sberbanke za 4,0 odsto, Rusala za 3,3 odsto, a VTB banke za 2,3 odsto, prenosi ruska agencija Tass.

Sjedinjene Države saopštile su da će 22. avgusta uvesti nove sankcije Rusiji, a ruska ambasada u SAD poručuje da su nove sankcije drakonske i da su razlozi za njihove uvođenje izmišljeni.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X