Otkriveno gdje će Kosta K. završiti školovanje

Otkriveno gdje će Kosta K. završiti školovanje

Standard

21/08/2023

16:44

Dječak Kosta K., učenik koji je počinio masakr u Osnovnoj školi ‘Vladislav Ribnikar’ u Beogradu, prema zakonu bi osnovno obrazovanje trebalo da završi u školi ‘Dr Dragan Hercog’, rekla je Slavica Đukić Dejanović, ministarka prosvjete Srbije.

Mediji su objavili da je Nastavničko vijeće OŠ “Vladislav Ribnikar” donijelo odluku o izricanju ukora, jer nije moguće isključenje ovog dječaka iz škole.

Ministarka prosvjete potvrdila je da maloljetni ubica iz “Ribnikara” više neće ići u tu školu.

“Po zakonu, nadležna škola za decu koja ne mogu da pohađaju redovnu školu je ‘Dr Dragan Hercog’. Danas će se održati sednica Nastavničkog veća o njegovom školovanju, jer je, kao što znate, osnovno obrazovanje obavezno”, rekla je ona juče.

Inače, Specijalna osnovna škola “Dragan Hercog” nalazi se u beogradskoj opštini Savski venac.

Ime nosi po poginulom mladom ljekaru humanisti Draganu Hercogu.

Osnovna misija škole je obrazovanje djece koja su privremeno ili trajno, usljed zdravstvenih problema, onemogućena da nastavu pohađaju u matičnoj školi. Škola nudi više tipova nastave: bolničku, kućnu, nastavu na daljinu, inkluzivno obrazovanje.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X