
Bivšeg ragbistu Džejsona Frensisa (29) udario je automobil blizu kuće u kojoj je živio s partnerkom Elis Robinson, u četvrti Skarboro u Pertu, prenio je BBC.
Robinson, koju je partnerova smrt slomila, kasnije je pronađena mrtva. U humanitarnoj akciji prikupljeno je više od 29.000 australijskih dolara.
Frensis je u subotu uveče izašao s prijateljima iz lokalnog ragbi kluba i nakon toga je uzeo taksi do kuće.
Policija je saopštila da ga je udario “folksvagen džeta” kojom je upravljao 18-godišnjak.
Okolnosti smrti njegove djevojke još se istražuju, kažu u policiji. Sem Dajmond, predsjednik ragbi kluba kojem se Frensis priključio kada se početkom godine preselio u Australiju, rekao je da se radilo o “dvoje najboljih ljudi koje ste mogli upoznati”.
Preporučeno
Od Frensisa su se dirljivim porukama oprostili i igrači ističući da se on savršeno uklopio u novu sredinu i da im je bila čast da igraju s njim, prenosi B92.












