Rahoj: Katalonija da formira održivu vladu

Rahoj: Katalonija da formira održivu vladu

Standard

21/05/2018

16:44

Premijer Španije, Marijano Rahoj, saopštio je da se i dalje nada da će Katalonija uskoro formirati održivu vladu.

Premijer Španije, Marijano Rahoj, saopštio je da se i dalje nada da će Katalonija uskoro formirati održivu vladu.

On je objasnio da bi to podrazumijevalo da katalonska vlada bude sposobna da uđe u ozbiljan dijalog i da se pridržava zakona kako bi vratila institucionalnu, ekonomsku i društvenu normalnost, prenosi Tanjug.

Rahoj je dodao da se iz zvaničnih dokumenata vidi da je španska Vlada danas priznala ovlašćenja novoizabranog katalonskog lidera Kvima Tore, ali nije ratifikovala administraciju koju je on izabrao.

Povezani članci

To znači da će Madrid nastaviti da nameće direktnu vlast nad sjeveroističnim regionom Španije.

Novi predsjednik Katalonije Kvim Tora, koji je kazao da želi da obnovi administraciju koja je u oktobru proglasila nezavisnost, u subotu je predložio za članove katalonske vlade četiri osobe koje su ili u pritvoru ili u samoproglašenom egzilu.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X