Raščišćavanje nakon tornada u Češkoj, kuće od armiranog betona čupane iz temelja

Raščišćavanje nakon tornada u Češkoj, kuće od armiranog betona čupane iz temelja

Standard

26/06/2021

15:53

U Češkoj je u toku raščišćavanje terena nakon tornada koji je pogodio jug zemlje prije 2 dana. Tornado je bukvalno čupao kamene kuće iz temelja. U tornadu je stradalo petoro ljudi.

Mjesto Mikulčice se takođe našlo na udaru tornada koji je ijpre dva dana pogodio jug Češke, a posljedice razorne sile su vidljive na svakom koraku, javlja reporter N1 iz ovog mjesta u Češkoj.

Infrastruktura u svim mjestima koja su se našla na udaru tornada je pretrpjela ogromna oštećenja. O jačini tornada dovoljno govori činjenica da je bukvalno čupao zidane kuće koje su od armiranog betona iz temelja, i gotovo da nema kuće u četiri ili pet mjesta, koje je pogodila nesreća, da nije oštećena.

Ono što je dobro u ovom trenutku je sistem orgganizacije nadležnih službi, radi se gotovo na svakoj kući, a pored pripadnika jedinica zaštite, u pomoć su priskočili i dobrovoljci. Svi imaju samo jedan cilj – omogućiti normalan život na ovom području, javlja reporter N1.

Vlada češke je najavila 16 miliona eura hitne pomoći, a vjeruje se da će ova zemlja tražiti pomoć i od Evropske unije.

Izvor: N1
Izvor (naslovna fotografija): REUTERS/David W Cerny

Ostavite komentar

Komentari (0)

X