
Palestinci koji su zatvoreni u najobezbjeđenijim izraelskim zatvorima ipak uspijevaju da nastave svoju liniju tako što sopstvenu spermu švercuju do svojih žena.
Ekipa Raša tudej posjetila je porodicu u Jerusalimu, gdje su dvije bebe rođene na ovaj način.
Sin Samije Mašahre došao je na ovaj svijet iako njen muž nije kod kuće u Istočnom Jerusalimu već više od 16 godina. Dječačić je dobio ime Eid, što na arapskom znači praznik.
Fahmi, otac porodice uhapšen je i zatvoren kada je njihovo prva ćerka bila samo mjesec dana stara. Njegova robija ipak nije spriječila ovaj par da dobiju drugo dijete, Azizu, koja sada ima 5 godina.
Sestre su sada dobile i brata, zahvaljujući Fahmijevoj majci, koja je prošvercovala spermu svog sina iz zatvora, kako bi joj snaja opet zatrudnjela. Kako kažu, beba Eid je sada postao “simbol slobode” u ovoj porodici, koja se i dalje nada da će “svi zatvorenici biti oslobođeni”.
Robijaši uspijevaju da proslijede svoj materijal preko drugih zatvorenika, koji samo što nisu pušteni, otkrio je Amdžad Asab iz Civilnog komiteta za palestinske zatvorenike, prenosi RT.
Spermu najčešće pakuju u omotače od bombona, hemijske olovke i – suve urme.
Preporučeno
{youtube}LerZb3jfp3Q{/youtube}
Kada maerijal dođe do njihovih supruga, ona se zapute u klinike za vantjelesnu oplodnju. Procjene su da je oko 50-oro djece u Jerusalimu rođeno ovim putem.
Ipak, izraelski zvaničnici sumnjaju u ove tvrdnje, navodeći da su svi sastanci između zatvorenika i njihovih posjetilaca strogo nadgledani.
Oko 5.500 palestinskih osuđenika zatvoreno je u kaznenim ustanovama u Izraelu. Ova zemlja često je kritikovana zbog administrativnih procedura koje vode zatvaranju, jer se, kako tvrdi UN, ljudi stavljaju iza rešetaka “bez prave optužnice, suđenja, osude ili načina da ulože žalbu na nju”, prenosi Kurir.












