Teška nesreća kod Niša, voz udario autobus, najmanje petoro mrtvih i 30 povrijeđenih

Teška nesreća kod Niša, voz udario autobus, najmanje petoro mrtvih i 30 povrijeđenih

Standard

21/12/2018

08:20

Najmanje pet osoba među kojima je i jedno dijete, poginule su jutros, dok je 30 povrijeđeno u sudaru voza i autobusa na pružnom prelazu u Donjem Međurovu kod Niša.

Foto: Ljiljana Pavlović, TV Prva

Najmanje pet osoba među kojima je i jedno dijete, poginule su jutros, dok je 30 povrijeđeno u sudaru voza i autobusa na pružnom prelazu u Donjem Međurovu kod Niša.

Svi povrijeđeni su zbrinuti i ekipe Hitne pomoći prevoze ih u obližnje bolničke centre. U Urgentni centr KC Niš primljeno je 30 povrijeđenih od kojih su 10 do 12 životno ugroženi.

Među teško povrijeđenima ima i desetoro djece, kazao je direktor Urgentnog centra Miodrag Lazić.

Povezani članci

On je za “Blic” rekao da su povrijeđeni u bolnicu dovezeni u teškom stanju.

“Riječ je o izuzetno teškim povredama, politraumama. U toku je pet izuzetno teških operacija sa neizvjesnim ishodom. U pitanju su pacijenti sa teškim povredama”, rekao je Lazić.

uderet

Kako je naglasio, pacijenti su primljeni na Intenzivnu njegu, Kliniku za anesteziju i na sva druga raspoloživa odjeljenja.

“Imali smo vanrednu situaciju, svi hirurzi su došli sa klinika i imali smo svu ljudsku i tehničku pomoć. Brzina zbrinjavanja bila je jako bitna i brzo smo triažirali pacijente’‘ rekao je on.

Uzrok nesreće za sada nije poznat, a udes se dogodio oko 7:30 sati.

Ekipe Hitne pomoći, policija i vatrogasci su na licu mjesta.

Kako navodi Blic, prizor na licu mjesta je stravičan, autobus je prepolovljen.

Voz koji je udario autobus saobraća na liniji Niš-Prokuplje.

Od siline udarca zadnji dio voza skliznuo je sa šina.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X