Kako prenosi Hina, dok neke zemlje među kojima su Sjedinjene Američke Države, traže da se putnici iz Kine testiraju, njemački ministar zdravlja Karl Lauterbach to za sada ne smatra potrebnim.
On se, međutim, zauzeo da se na evropskim aerodromima uspostave “sistemi praćenja” koji bi omogućili brzu detekciju novih opasnih sojeva.
“Ciljana kontrola, na primjer, nekih aviona mogla bi igrati ulogu. Jako je važno da u tome Evropa postupa koordinisano”, rekao je Lauterbach, dodajući da će o tome u petak razgovarati s francuskim kolegom.
Preporučeno
Kina je ovog mjeseca ukinula politiku “nultog kovida” što bi Kinezima trebalo da omogući da više putuju u inostranstvo, dok u toj državi istovremeno vlada najveći talas zaraze na svijetu.












