Na odeljenju hirurgije šabačke bolnice jutros je preminula baka Verica P. (88) iz Bogatića, koju je prije deset dana pretukao unuk Marko. Ona je druga žrtva porodične drame koja je potresla cijelu Mačvu, kada je Marko u psihičkom rastrojstvu golim rukama ubio svoju majku Desanku (64).
“Baka je od prijema u bolnicu bila u komi i ljekari su se borili da joj spasu život. Bila je u teškom stanju, sa brojnim hematomima i prelomima, zbog čega je bilo rizično da se liječenje nastavi u Beogradu”, navodi neimenovani izvor, prenosi Telegraf.
Po naredbi tužioca danas će biti obavljena obdukcija.
Marko P. (27) je uhapšen i poslije saslušanja u tužilaštvu njemu je određen pritvor do 30 dana. Sproveden je Centralni zatvor u Beogradu. Takođe, po nalogu tužioca biće obavljeno i psihijatrijsko vještačenje.
Preporučeno
“Protiv njega je podnesena krivična prijava za ubistvo i nanošenje teških tjelesnih povreda. Od rezultata obdukcije zavisi da li će tužilaštvo izmijeniti krivičnu prijavu i Marka teretiti za dvostruko ubistvo”, prenosi ovaj portal.












