
Iza teških vrata i betonskih tunela skrivaju se kompjuterski serveri u kojima se nalazi ključ velikog digitalnog bogatstva.
Preporučeno
Argentinski biznismen Vences Kasares, putem svoje startap kompanije Ksapo, u posebnim bunkerima, računajući i jedan vojni u Švajcarskoj, čuva desetak milijardi dolara u bitkoinima, koji pripadaju klijentima sa svih strana svijeta.
Kaseres je uvjerio bogataše iz Silicijumske doline da je bitkoin valuta budućnosti, koja im je potrebna, a da je najbolji čovjek za njeno čuvanje upravo on. Nije moguće precizno odrediti pravu vrijednost pohranjenih novčića, s obzirom na to da cijena te kriptovalute varira.
Stručnjaci navode da se u rukama milijardera i milionera nalazi sedam odsto svjetskog tržišta bitkoina. Kaseresovu kompaniju nadgleda finansijski servis Standards asosijejšn, koja provjerava članove, kako bi saznala odgovaraju li njihovim strogim pravilima protiv pranja novca.












