Iako broj zaraženih stagnira posljednjih dana, Vlada Slovenije ocijenjuje da epidemiološka situacija nije dobra i zato ne treba očekivati popuštanje sanitarnih ograničenja.
Epidemiolozi smatraju da razloga za optimizam ipak ima jer opada broj kovid-pacijenata u bolnicama i broj aktivnih slučajeva.
U Sloveniji je vakcinacija sporija nego što se očekivalo mada su vlasti polovinom januara, računajući naručene količine vakcina Pfizer-BioNTech i Moderna koje će dobiti u okviru EU, planirale da do početka ljeta vakcinišu 70 odsto stanovništva i time obuzdaju epidemiju, bar unutar granica Slovenije, rekao je tada premijer.
Slovenija je naručila 2.757.948 doza od Pfizera i BioNtecha i 470.000 doza od Moderne – ukupno 3.227.948 doza što ;znači da je osigurala vakcine za 1.613.974 vakcinacija.
Preporučeno
Uz to je Slovenija još 1. 397. 336 doza naručila od AstraZenece, 1.039.880 doza od CureVac-a i 940.000 doza od Janssena.














