
Pripadnici izraelske vojske ubili su Razan Najar(21), najpoznatiju palestinsku medicinsku sestru, volonterku iz Gaze, dok je pomagala svojim sunarodnicima, saopšteno je iz palestinskog informativnog centra.
“Izraelska vojska planira da ubije koliko god može ljudi. Potpuno je nenormalno i bilo bi me stid da nisam tu za svoj narod”, rekla je Najar, dok je pomagala svojim sunarodnicima.
"The Israeli army intends to shoot as many as they can. It's crazy and I'd be ashamed if I was not there for my people." -RIP #RazanNajjar, #Gaza's most famous volunteer nurse killed by Israel as she aided fellow Palestinians shot by Israel. ©The Palestinian Information Center pic.twitter.com/EAlYiT9oFx
— Palestine PLO-NAD (@nadplo) June 2, 2018
Ona je pogođena je dok je trčala ka utvrđenoj graničnoj ogradi, istočno od grada Khan Younis u Pojasu Gaze, u pokušaju da dođe do jednog ranjenika, navodi svjedok.

Nosila je bijelu uniformu i podigla je ruke visoko u vazduh kako bi na jasan način pokazala ko je, ali su izraelski vojnici pucali i pogodili je u grudi.
Preporučeno
O tome svjedoči i fotografija nastala nekoliko trenutaka prije njenog ubistva.












