Nakon napada jednog roditelja na učenika i nastavno osoblje OŠ “Vuk Karadžić” u Bačkoj Palanci 29. oktobra, u toj ustanovi zabilježeni su novi incidenti – tuča dva učenika na času, ali je i jedan od njih nekoliko dana prije toga nokautirao vršnjakinju pred nastavnicom, piše Blic.
Preporučeno
Poslednji incident odigrao se 5. novembra kada su se dva učenika sedmog razreda potukla na času srpskog jezika. Jedan od vinovnika tog incidenta je još 18. oktobra napao drugaricu iz razreda, isto na času srpskog jezika, i tri puta je pred nastavnicom udario pesnicom u glavu, nakon čega je djevojčica pala u nesvjest.
Uplašena majka djevojčice više ne želi da ćuti o tom slučaju i obratila se “Blicu” u nadi da će zaustaviti nasilnog učenika protiv kojeg je škola pokrenula disciplinski postupak zbog napada na njenu ćerku, a koji, sudeći po njegovom trenutnom ponašanju, nije uticao na njega.
“Na času srpskog jezika nastavnica je razgovarala sa djecom o temama van gradiva i upitala je jednog dečaka: “Gdje pušiš? Na kojim mjestima?” Odgovor je dobila od drugog dječaka koji je rekao: “Nastavnice, (ime djevojčice) dudla k…c!” Moja ćerka je bila šokirana i kada je shvatila da nastavnica ne staje u njenu odbranu, niti ima namjeru da učenika pošalje barem kod direktora, ustala je i prišla tom dječaku u namjeri da ga gurne i pita zašto je vrijeđa. Tada je on ustao i udario nju pesnicom u lice. Moja ćerka je pokušala da se vrati na mjesto, ali ju je taj učenik povukao za majicu i zadao joj još dva udarca pesnicom u glavu nakon kojih je ona uspjela da napravi par koraka i pala je u nesvjest. Nastavnica je na to samo vikala: “Smirite se! Smirite se!” prepričava je nemili događaj majka pretučene djevojčice.
Kaže da je nakon toga intervenisala Hitna pomoć te da je njena ćerka pregledana u ambulanti u Bačkoj Palanci, gdje su joj konstatovane otekline na obrazu i iza lijevog uha.
“Nakon pregleda vratili smo se u školu da damo izjavu i produžili u Novi Sad u Institut za zaštitu djece i omladine po preporuci ljekara naše ambulante kako bi se uradio detaljniji pregled, što je i učinjeno. Na sreću, moja ćerka nije zadobila velike fizičke povrede, ali je taj incident svakako ostavio neke psihičke ožiljke”, priča sagovornica Blica.
Ističe da je slučaj prijavila policiji, koja je napravila zapisnik i da su bili na razgovoru u Centru za socijalni rad.
Dječak je sankcionisan u skladu sa počinjenim trećim stepenom nasilja, rečeno je u školi
Razredni starješina njene ćerke rekao im je, prepričava majka, da je protiv nasilnog dječaka pokrenut vaspitno-disciplinski postupak zbog, kako je Komisija škole utvrdila, trećeg (najvišeg) stepena nasilja nad drugaricom iz razreda. Rekao joj je i da je protiv njene ćerke pokrenut vaspitno-disciplinski postupak zbog drugog stepena nasilja jer je krenula ka nasilniku u namjeri da se sa njim razračuna.












