Vegetirala je 27 godina: Kad se probudila prvo je izgovorila njegovo ime

Vegetirala je 27 godina: Kad se probudila prvo je izgovorila njegovo ime

Standard

24/04/2019

17:45

Priča o ženi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata koja se posle 27 godina probudila iz kome udarna je vijest svih svjetskih medija.

Priča o ženi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata koja se posle 27 godina probudila iz kome udarna je vijest svih svjetskih medija.

Ženu je 1991, u njenoj 32. godini, udario školski autobus, odnosno udario je u automobil u kom su bili Munira Abdula i njen sin.

Dijete je tada prošlo samo sa modricama, pošto ga je majka držala u naručju. Ona je zadobila teško oštećenje mozga.

Povezani članci

Njen sin, koji sada i sam ima 32 godine, naveo je da se njegova majka prošle godine probudila u bolnici u Njemačkoj.

Munira je nakon nesreće ležala po bolnicama i “vegetirala”, bez ikakvih znakova da bi mogla da se probudi. Godine 2017. prebačena je u njemačku bolnicu, u kojoj je bila podvrgnuta mnogim operacijama i terapijama i prošle godine dogodilo se čudo – majka je sina pozvala po imenu.

Priložena je i fotografija žene u invalidskim kolicima u Velikoj džamiji u Abu Dabiju, gdje ona sada živi.

Tokom ležanja u bolnicama Munira Abdula je hranjena na cjevčicu i bila je podvrgavana fizikalnoj terapiji da joj mišići ne bi propali.

Omar Vebair je sada ispričao njenu priču da bi drugim ljudima poručio da nikada ne gube nadu: “Nikada nisam digao ruke od nje jer sam uvijek imao osjećaj da će se jednog dana probuditi”.

Težak splet životnih okolnosti Munire Abdule je najprije u ponedjeljak prenio list Nešenal (National) iz Abu Dabija.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X