Višesatno čekanje da se napuni rezervoar neke je osobe posebno iznerviralo pa je zabilježen i niz incidenata.
Posebno je napeto bilo u Velingu, u jugoistočnom Londonu, gde je u redu za gorivo jedan vozač nožem prijetio drugom vozaču.
Na snimku koji je objavio “Daily Telegraph” vidi se kako jedam muškarac viče na osobu koja je zatvorena u jednom autu i pritom u desnoj ruci drži nož.
U drugom kadru vidi se kako osoba iz auta pokušava da pobjegne od nasilnog muškarca koji se baca na haubu automobila pa potom s njega silazi i nogom razvaljuje lijevi retrovizor na autu.
Londonska policija rekla je da su dobili prijavu o incidentu u ponedjeljak poslijepodne, ali da “nisu ušli u trag ni jednom od vozača koji su učestvovali u okršaju”.
Iako je riječ o posebno nemiloj sceni, za očekivati je da to neće biti poslednji takav slučaj.
Naime, panična kupovina goriva ne jenjava, a sve više benzinski pumpi širom Britanije ostaje bez goriva.
“Daily Telegraph” javlja i da je dosad tokom vikenda zabilježeno više od 250 slučajeva u kojima su očajni vozači natočili pogrešno gorivo u rezervoar, zbog čega su morali da zovu pomoć na putu.
Preporučeno
Inače je prosječni broj takvih slučajeva tokom vikenda – 20.












