
Grupa kineskih i britanskih istraživača krenula je u četvorodnevnu ekspediciju kako bi zajedno otkrili šta skriva tajanstveni otvor u zemlji.
Preporučeno
Istražujući veliku rupu u šumi Guansji, Kinezi su uz pomoć Britanaca otkrili čitav kompleks pećina. U ekspediciji koja je trajala četiri dana tin od 19 istraživača spustio se konopcem do samog dna rupe, tačnije na 118 metara.
Ispod zemlje se krije mreža hodnika koji se šire u dvorane sa stubovima, ponegdje sužene odronima manjih i većih stijena. Istraživači su pronašli i pećinske bisere, odnosno loptice koje nastaju uticajem vode na kristale koji se talože oko zrna pijeska. Pećina krije i podzemnu rijeku koja se uliva u obližnji Panjang.
Istraživači napominju da je ovakvo otkriće od velikog značaja jer čuva dokaze dva miliona godina geološke prošlosti.
Pogledajte kako izgleda fascinantna pećina:
{youtube}j4hjkZfEdUU{/youtube}












