VIDEO – Haos u parlamentu: Ramu gađali jajima i brašnom

VIDEO – Haos u parlamentu: Ramu gađali jajima i brašnom

Standard

12/04/2018

15:00

Opozicioni poslanici blokrali su rad albanskog parlamenta, a premijera Edija Ramu i njegove ministre gađali jajima i brašnom.

FOTO: screenshot

Opozicioni poslanici blokrali su rad albanskog parlamenta, a premijera Edija Ramu i njegove ministre gađali jajima i brašnom.

Poslanici opozicione Demokratske stranke zahtijevali su oslobađanje građana koji su uhapšeni zbog protesta protiv povećanja takse za vozila na auto-putu koji vodi ka moru.

Rasprava je nekoliko puta prekidana, a neki poslanici Demokratske stranke su isključeni.

Povezani članci

Tenzije su, kako se navodi, počele nakon govora lidera opozicije i predsednika Demokratske stranke Albanije, Ljuljzima Baše, prenosi b92.

Protestu u parlamentu su se priključili i poslanici Socijalističkog pokreta za integraciju.

{youtube}nOZPe8CSSdU{/youtube}

Podsjećamo, albanska policija je 31. marta uhapsila 23 osobe osumnjičene da su učestvovale na protestu zbog povećanja cijena taksi i tom prilikom se sukobili sa policijom.

Trinaest pripadnika policije je tada povređeno, a od 23 privredene osobe, njih 10 uz mjere kućnog pritvora, dok su ostali zadržani u zatvorskom pritvoru.

Opozicija se protivi njiihovom zadržavanju u pritvoru.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X