
Ljubitelji muzike grupe „Kraftverk“ navikli su na melodije koje zvuče kao da nisu s ovog svijeta, ali su njemački pioniri elektronske muzike na koncertu u Štutgartu otišli i „svemirski“ korak dalje.
AP prenosi da je Evropska agencija za istraživanje svemira objavila na internetu video-snimak na kojem se vidi kako njemački astronaut Aleksander Gerst „upada“ u uživo na koncert „Kraftverka“ nastupom koji je izveo na Međunarodnoj kosmičkoj stanici.
Gerste je sinoć, koristeći tablet kompjuter sa virtulenim sintisajzerom, odsvirao duet sa „Kraftverkom“ u pjesmi iz 1978. godine Spacelab (Svemirska laboratorija), uz glasne povike odobravanja iz publike.
Preporučeno
{youtube}rCQEzgtWv-E{/youtube}
AP podsjeća da Gerst ipak nije prvi „svemirski“ muzičar pošto je kanadski astronaut Kris Hedfild 2013. godine snimio svoju verziju Svemirske odiseje Dejvida Bouvija i svirao u duetu sa bendom „Bernejkid lejdiz“ dok je orbitirao 400 kilometara iznad Zemlje, prenosi Tanjug.












