Balaševiću skinuli pjesmu sa Jutjuba: Optužio ga korisnik za krađu, pa mu ukinuli pjesmu

Balaševiću skinuli pjesmu sa Jutjuba: Optužio ga korisnik za krađu, pa mu ukinuli pjesmu

Standard

02/12/2018

07:28

Đorđu Balaševiću uklonjena je pjesma “Čovjek sa mjesecom u očima” s Jutjuba nakon što ga je korisnik Emil Skenderović prijavio za krađu autorskih prava. Nakon prijave Balaševićevu pjesmu iz 1993. godine su na određeno vrijeme blokirali.

FOTO: slobodna-bosna.ba

Đorđu Balaševiću uklonjena je pjesma “Čovjek sa mjesecom u očima” s Jutjuba nakon što ga je korisnik Emil Skenderović prijavio za krađu autorskih prava. Nakon prijave Balaševićevu pjesmu iz 1993. godine su na određeno vrijeme blokirali.

“Ukoliko ste poželjeli da poslušate pjesmu “Čovjek sa mjesecom u očima” na Jutjub kanalu, nažalost, ne možete. Jutjub ju je privremeno uklonio jer izvjesni Emil Skenderović smatra da on ima pravo na nju…”, napisala je Balaševićeva ćerka Beba na Fejsbuk profilu.

Ona je napisala i da se sjeća kada i gdje je njen otac napisao ovu pjesmu.

Povezani članci

“Ali nikako se ne sjećam da je bilo kakav Emil Skenderović bio u blizini. Gotovo sam sigurna da taj lik nema apsolutno nikakve veze s tom pjesmom. Niti jednom drugom, kad smo već kod toga. Dokolica je đavolje igralište. Vjerujem da bi Emil samo volio da je ovo njegova pjesma koju mu je Đole ‘maznuo’, pa je zato ovo uradio… Jer ću u suprotnom morati da pomislim da je riječ o lošem čovjeku koji želi drugima da onemogući da slušaju muziku koju žele… Emile, ko god da si… Nemoj. Ružno je”, poručila je Beba Balašević, prenosi Kurir.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X