Evo u kojim filmovima je igrala talentovana Rialda Kadrić

Evo u kojim filmovima je igrala talentovana Rialda Kadrić

Standard

27/01/2021

21:25

Glumica Rialda Kadrić Šebek preminula je iznenada u 58. godini u Atini, gdje je u posljednje vrijeme i živjela. Bivša jugoslovenska glumica prepoznatljiva po ulozi Marije u filmskom serijalu „Lude godine“. Rođena je 14. juna 1963. godine u Beogradu.

Njenu glumačku karijeru deifinitvno je obilježilo lik Marije Todorović Pavlović, međutim, Rialda je imala i druge uloge u filmovima koje su bile sporedne.

Naime, ona se pojavila u filmu “Moljac” kao medicnska sestra, i tada je imala najviše scena sa Nikolom Simićem.

Zaigrala je i u “Ćao, inspektre”, gdje se na kratko pojavila ja prodavačica u radnji.

Godine 1988. imala je sporednu ulogu u filmu “Suncokreti”, gdje je takođe bila prodavačica. Nekoliko godina ranije igrala je mladu partizanku u filmu “Dvoboj za južnu prugu”, ali ta uloga nije bila toliko zapažena.

Poslednji film koji je snimila je bila drama Milana Jelića „Čudna noć“ koja je objavljena 1990. godine. Nakon toga više nije snimala filmove, te se posvetila drugim zanimanjima

Povezani članci

Na pitanje novinara zašto je prekinula perspektivnu glumačku karijeru, Ralda je odgovorila da je to bio mladalački eksperiment i da je posao psihoterapeuta nešto u čemu zaista uživa.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X