Međutim, prema jednoj stručnjakinji, mašina treba puniti na određeni način kako bi se odjeća dobro oprala, a vaša mašina trajala duže.
Kada je riječ o svježem vešu, nikada ne želite preopteretiti svoju mašinu za veš. Potreban je prostor da se deterdžent za pranje veša i voda miješaju i kreću kroz vašu odjeću, tako da se sapunica može upiti tokom cijelog pranja. Odjeća takođe treba prostora za kretanje, a malo trenja pomaže u uklanjanju prljavštine i mrlja. Trebate ostaviti oko 15 centimetara prostora od vrha bubnja kako biste osigurali da vaša odjeća bude pravilno oprana.Peškiri, odjeća i posteljina takođe bi se trebali prati odvojeno jedni od drugih kako bi se zagarantiralo pravilno čišćenje jer ih treba prati na različitim temperaturama, idealno bi bilo 60 stepeni za posteljinu i peškire kako bi se ubile bakterije.
Možda bi bilo lakše staviti donji veš u mašinu s ostatkom odjeće, ali ovo bi mogla biti loša vijest za ostatak odjeće. Te kukice i žice na vašem donjem vešu mogu se zakvačiti za drugu odjeću, što rezultira poderotinama.
Preporučeno
Umjesto toga, uvijek ručno perite osjetljivi veš ili kupite vrećicu za donje veš u kojoj ćete ih prati. Mrežaste vrećice takođe se mogu koristiti s čarapama ili dječjom odjećom kako bi se spriječilo njihovo zaglavljivanje.