
Meksikanka Vanesa Ponce de Leon izabrana je za Mis svijeta 2018. na takmičenju koje je održano u Kini. Ona je pobijedila 117 takmičarki iz cijelog svijeta.
Kao prva pratilja proglašena je predstavnica Tajlanda.
https://www.instagram.com/p/BrIkafuAf8K/
Nakon ulaska u Top 5, ljepotica iz Meksika je osvojila srca svojim lijepim osmijehom i haljinom crvene boje sa sjajnim srebrenim ukrasnim detaljima.
https://www.youtube.com/watch?v=IrTQ35olBX4
“Ne mogu da vjerujem, stvarno ne mogu da vjerujem … I mislim da su sve djevojke to zaslužile. Ponosna sam što ih zastupam. Ja ću učiniti koliko god mogu u periodu koje imam pred sobom. Puno vam hvala, svima“, kazala je nakon proglašenja pobjednica.
Ona je prva Meksikanka koja je osvojila ovu prestižnu titulu, a poručila je kako je između ostalog sudije ubijedila pametnim odgovorima na pitanja koja su joj postavljena.
https://www.instagram.com/p/BrIQpFXjGfb/
Preporučeno
Za najljepšu djevojku iz Evrope proglašena je predstavnica Bjelorusije, Mis Kariba je sa Jamajke, Mis Afrike je iz Ugande, a Mis Azije i Okeanije je iz Tajlanda.












