Kako napominje, penzioneri ne treba da brinu, jer će penzije primati, ali je potrebna revizija odnosno ekonomska i pravna reforma Fonda PIO, da bi se vidjelo gdje je nestala imovina.
Trebalo bi napraviti nov, efikasan Fond. Prvo da uradimo reviziju ekonomsku i pravnu – gdje je nestala imovina i kapital, da li se može nadomjestiti. Iskoristiti poziciju jedna plata – jedna penzija pa da vidimo kako uvećati na jedna plata – dvije penzije da bi se stvorila varijanta za investicije u realnom smislu. Takođe, neophodno je i definisati nasljedno pravo, jer ako ulažemo novac naša djeca imaju pravo da taj novac koriste“, smatra Filipović.
Filipović aktuelni ekonomski momenat vidi kao preloman i ističe da je neophodno formirati stabilnu Vladu, jer bez političke nema ni ekonomske stabilnosti.
Preporučeno
„Preloman je u smislu kreiranja novog sistema, koji mora da bude fleksibilan. Nova Vlada mora da uradi ono što nijedna prije nje nije – da pređe sa tehničkog na strateško poslovanje i stratešku promjenu sistema. Naš sistem ima tri osnovne slabosti: bankarski sistem, penzioni i socijalni i treća je velika stopa zaposlenosti u javnoj upravi potpuno nerealna u odnosu na naše potrebe. Želim da vjerujem da će nova Vlada krenuti tim putem, jer su potrebni profesionalni a ne partijski kadrovi, jer kad imate partijsko zapošljavanje onda imate i neznanje“, poručio je Filipović.















