Krvavac o poskupljenju goriva: Skupština je kriva

Krvavac o poskupljenju goriva: Skupština je kriva

StandardIT

31/01/2022

17:55

Državni sekretar u Ministarstvu finansija i socijalnog staranja (MFSS) Branko Krvavac rekao je da je u Skupštini Crne Gore zaustavljena inicijativa tog resora kojom je bilo predviđeno da izvršna vlast može da smanji akcize usljed poskupljenja goriva.

“Inicijativa Ministarstva finansija i socijalnog staranja i predlog Vlade da izvršna vlast može da interveniše usljed poremećaja na tržištu, tj. da može da smanji akcize usljed poskupljenja goriva kada konstantni rast cijena na međunarodnom tržištu utiče na cijene u Crnoj Gori zaustavljeni su u Skupštini”, naveo je Krvavac na Tviteru.

https://twitter.com/BKrvavac/status/1488176459466395649?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1488176459466395649%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cdm.me%2Fekonomija%2Fkrvavac-o-poskupljenju-goriva-u-skupstini-zaustavljena-inicijativa-vladi-ruke-vezane%2F

On ističe da su bez izmjene zakona Vladi su ruke vezane.

“Za sve to imali smo i prihode nadomještene, tj. predložene druge mjere, ali populistički razlozi su presudili”, kazao je Krvavac.

Izvor (naslovna fotografija):Branko Krvavac

Ostavite komentar

Komentari (0)

X