ASK: Više od 400 funkcionera pod lupom Agencije

ASK: Više od 400 funkcionera pod lupom Agencije

Standard

16/09/2025

12:19

Agencija za sprečavanje korupcije, u skladu sa godišnjim planom provjere za 2025. sprovodi sveobuhvatnu provjeru imovine i prihoda 488 funkcionera i drugih zakonskih obveznika.

“Do danas je okončano 198 cjelovitih provjera tačnosti i potpunosti, sprovedeno 96 dodatnih kontrola, a radi utvrđenih neslaganja i nedostajuće dokumentacije upućena su 34 zahtjeva za dopunu izvještaja za iznose ispod 1.000 eura. Paralelno, pokrenuta su 72 prekršajna i 60 upravnih postupaka”, navodi ASK.

Disciplina i transparentnost su, ističu, temelj povjerenja.

“Svaki funkcioner ima pravo na fer postupak provjere, ali i obavezu tačnog i potpunog prijavljivanja. Nema odlaganja i nema izuzetaka. ASK će do kraja sprovesti plan i blagovremeno obavještavati javnost o svim mjerljivim rezultatima. Ako imate saznanja o neslaganjima u prijavljenoj imovini i prihodima javnih funkcionera, prijavite sumnju”, poručuje ASK.

Izvor (naslovna fotografija): ASK

Ostavite komentar

Komentari (0)

X